طریقه نصب و سئوالات متداول

نصب آژیر دزدگیر ردیاب

برای نصب آژیر سیم خروجی آژیر، از رله پنج پایه و پین NO و ده آمپر استفاده کنید(جهت تقویت جریان) ، به این دلیل که جریان مصرفی آژیر بیش از تحمل جریان عبوری از دستگاه ردیاب می باشد که ممکن است به آن آسیب برساند.

سیم کارت دستگاه دزدگیر ردیاب

حتی الامکان از سیم کارت همراه اول و ایرانسل و به صورت اعتباری استفاده کنید . از سیم کارت رایتل استفاده نشود.
برای اطلاع از میزان شارژ سیم کارت ، اپلیکیشن MyIrancell را برای سیمکارت ایرانسل و اپلیکیشن MyMCI را برای سیمکارت همراه اول نصب کرده و سپس سیمکارت خود را در اپلیکیشن ثبت کنید تا بتوانید میزان شارژ سیمکارت خود را مشاهده کنید. (این مرحله را قبل از قرار دادن سیمکارت در دستگاه انجام دهید)

نحوه افزودن و حذف کردن شماره موبایل کاربر مجاز (ادمین)

اگر شماره موبایل کاربر مجاز را برای دستگاه مشخص کنید، تمام هشدارها برای آن شماره ارسال می شود. همچنین تنها کاربر مجاز یا ادمین می تواند مانیتورینگ صوت انجام دهد.
می توان 5 شماره موبایل را به عنوان کاربر مجاز تعریف کرد. برای تعریف شماره موبایل کاربر مجاز، پیام زیر را به شماره سیمکارت ردیاب پیامک کنید.(شماره موبایل زیر به عنوان نمونه است) . دقت کنید که در ابتدای شماره موبایل، به جای صفر ، 98+ را درج کنید.
admin123456 +989121234567
بعد از تنظیم اولین شماره موبایل کاربر مجاز، بقیه شماره ها باید توسط همان شماره کاربر مجاز اول تعیین و تنظیم شود. در جواب پیام بالا ، دستگاه admin OK را به صورت sms خواهد فرستاد.
حذف شماره کاربر مجاز(شماره ادمین)، کافیست در ابتدای دستور ذکر شده در قسمت قبل، عبارت no را اضافه کنید که به صورت زیر خواهد بود.
noadmin123456 +989121234567

نحوه شنود صدای داخل کابین (مانیتورینگ صوت)

برای تغییر وضعیت دستگاه به مانیتورینگ صوت ، دستور زیر را برای آن sms کنید
Monitor123456
با ارسال این دستور ، دستگاه پاسخ
monitor ok
را خواهد فرستاد. زین پس هرگاه که با شماره سیمکارت دستگاه ردیاب تماس بگیرید ، ردیاب مانند تلفن همراه عمل کرده ، تماس را پاسخ داده و شما می توانید به صورت یک طرفه مانیتورینگ صوت کنید (تماس یک طرفه). اگر شماره موبایل کاربر مجاز یا ادمین را برای دزدگیر ردیاب مشخص نکنید ، دزدگیر ردیاب به هر تماسی پاسخ خواهد داد ولی اگر شماره ادمین تعیین گردد، دستگاه تنها به آن شماره یا شماره ها پاسخ داده و بقیه را رد تماس می کند.

نحوه خاموش کردن خودرو از راه دور

دستور زیر را به شماره سیمکارت دستگاه ردیاب پیامک کنید
Stop123456
دستگاه ردیاب به صورت زیر پاسخ خواهد داد
Stop engine succeed
در نظر داشته باشید برای روشن شدن دوباره خودرو ، باید دستور بازیابی مجدد برق خودرو به شماره سیمکارت دستگاه فرستاده شود که در قسمت بعد توضیح داده شده است.
در نظر داشته باشید برای روشن شدن دوباره خودرو ، باید دستور بازیابی مجدد برق خودرو به شماره سیمکارت دستگاه فرستاده شود که در این قسمت توضیح داده شده است.

نحوه بازیابی مجدد برق خودرو (یا سوخت خودرو)

دستور زیر را به شماره سیمکارت ردیاب خودرو پیامک کنید
resume123456
دستگاه جواب زیر را ارسال خواهد کرد
Resume engine succeed
به این معنا که برق خودرو مجددا وصل شد (ویا سوخت رسانی خودرو به حالت عادی برگشت)

انواع متوقف کردن وسیله نقلیه

نوع اول متوقف کردن فوری: دستور زیر را به شماره سیمکارت دستگاه ردیاب پیامک کنید
Quickstop123456
دستگاه جواب زیر را خواهد فرستاد
Quickstop ok
دستگاه ردیاب بلافاصله ماشین را خاموش خواهد کرد
نوع دوم متوقف کردن براساس سرعت وسیله نقلیه(حالت پیش فرض)
در صورتیکه از دستور ذکر شده در نوع اول استفاده کرده اید و قصد دارید که آن را غیر فعال کنید و دستگاه را به حالت پیش فرض خود (متوقف کردن بر اساس سرعت خودرو)
بازگردانید، دستور زیر را به شماره سیمکارت ردیاب sms کنید.
noquickstop123456
دستگاه در جواب، پیامک زیر را ارسال خواهد کرد
Noquickstop ok
پس از آن ، دستگاه ردیاب، دیگر خودرو را با ارسال فرمان stop فورا متوقف نمی کند بلکه وقتی سرعت خودرو به زیر 20 کیلومتر بر ساعت رسید ، آن را خاموش خواهد کرد.(این حالت پیش فرض دستگاه ردیاب می باشد)

فعال کردن دزدگیر ردیاب

به شماره سیمکارت ردیاب، دستور زیر را به صورت پیامک ارسال کنید
arm123456
دستگاه ردیاب به صورت زیر پاسخ خواهد داد
Tracker is activated
با این دستور، دزدگیر ردیاب فعال خواهد شد درصورتیکه ماشین روشن باشد (وضعیت ACC ، on باشد)، دزدگیر ردیاب فعال نخواهد شد و دستگاه پاسخ زیر را خواهد فرستاد
Set up fail! pls turn off ACC
اگر خودرو خاموش باشد ولی درب آن باز باشد، باز هم دزدگیر ردیاب فعال نشده و پاسخ زیر را خواهد فرستاد
Set up fail! Pls close the door

فعال کردن دزدگیر ردیاب بصورت بیصدا

دستور زیر را به شماره سیمکارت دستگاه ردیاب پیامک کنید
silent123456
دستگاه جواب Silent ok را خواهد فرستاد بدین معنا که دزدگیر ردیاب و مد سایلنت فعال شده است و بعد از تشخیص هرگونه هشداری، آژیر به صدا در نخواهد آمد ولی دستگاه ردیاب به شماره های مجاز اصلی(admin)، پیامک هشدار خواهد فرستاد.
دستور disarm123456 را به سیمکارت ردیاب ارسال کنید تا دزدگیر ردیاب و مد بیصدای آن غیر فعال گردد.

غیر فعال کردن دزدگیر ردیاب

دستور زیر را
disarm123456
به شماره سیمکارت دستگاه ردیاب پیامک کنید. دزدگیر ردیاب غیر فعال شده و جواب tracker is deactivated را ارسال خواهد کرد.  در این صورت ، دستگاه ردیاب هشدار باز بودن درب خودرو ، شوک سنسور و ACC را غیر فعال خواهد کرد.

هشدار روشن شدن خودرو (وضعیت ACC)

در صورتیکه کاربر بخواهد از وضعیت خاموش و روشن شدن وسیله نقلیه اطلاع پیدا کند باید دستور زیر را به شماره سیمکارت دستگاه ردیاب پیامک کند
ACC123456
پس از آن هرموقع که وسیله نقلیه روشن شود، دستگاه دزدگیر ردیاب پیامی به صورت (مختصات جغرافیایی+ ACC on) برای شماره موبایل های کاربران مجاز می فرستد. در صورتیکه ماشین خاموش شود ( ACC off)، پیامکی به صورت زیر برای شماره موبایل های مجاز (ادمین) ارسال خواهد شد.
(مختصات جغرافیایی+ ACC off) برای غیر فعال کردن این قابلیت، کافیست دستور زیر را برای شماره سیمکارت دستگاه ردیاب پیامک کنید.
noACC123456
دستگاه این جواب را خواهد فرستاد noACC ok
این نوع از تنظیم ، فقط برای هشدار فرستادن به شماره موبایل کاربران مجاز (admin) میباشد ولی تغییری در وضعیت خودرو بر روی سرور ردیاب ایجاد نمی کند. (دستگاه ردیاب به صورت اتوماتیک ، مرتب وضعیت خاموش و یا روشن بودن خودرو را برای سرور سامانه ارسال می کند).

هشدار ضعیف بودن باتری دزدگیر ردیاب

در صورتیکه ولتاژ باتری به زیر 3.55 ولت برسد ، دستگاه دزدگیر ردیاب، پیامکی به صورت زیر برای شماره های مجاز اصلی ارسال خواهد کرد.
مختصات جغرافیایی + low battery

هشدار قطع شدن برق دزدگیر ردیاب

وقتی که اتصال ردیاب به برق خودرو به هر دلیلی قطع شود، دستگاه هر سه دقیقه به شماره موبایل کاربران مجاز، پیامکی به صورت زیر می فرستد
Extpower123456 off

پیام اضطراری دزدگیر ردیاب (SOS)

در صورتیکه دکمه SOS ردیاب را برای سه ثانیه فشار دهید، دستگاه ردیاب پیامکی به شماره موبایل کاربران مجاز در فواصل سه دقیقه ای به صورت زیر می فرستد
مختصات جغرافیایی+ help me!
دستگاه ردیاب درصورتی ارسال پیامک را متوقف می کند که یکی از کاربران اصلی مجاز (admin) پیامکی با محتوای زیر برای شماره سیمکارت ردیاب ارسال کند
Help me!

هشدار و تنظیم جابجایی وسیله نقلیه

توجه داشته باشید که این قابلیت به صورت پیش فرض فعال بوده و مقدار آن 200 متر است. وقتی که دستگاه در مکانی به مدت سه تا ده دقیقه ثابت باشد ، می توانید با فرستادن دستور زیر به صورت پیامک به دستگاه، مقدار آن را تغییر دهید
Move123456 0300
(فرض کنید شعاع درنظرگرفته شده 300 متر می باشد. حداکثر تا 4 رقم توسط دستگاه پشتیبانی می شود و واحد آن متر می باشد) دستگاه پاسخ move OK را خواهد فرستاد. درصورت جابجایی خودرو ، دستگاه هر سه دقیقه ، پیامک زیر را به شماره موبایل کاربران مجاز ارسال خواهد کرد
مختصات جغرافیایی+ move

هشدار و تنطیم سرعت غیر مجاز دزدگیر ردیاب

روش تنظیم : پیامکی با متن speed123456 080 (فرض کنید حداکثر سرعت مجاز 80 کیلومتر بر ساعت است) به شماره سیمکارت ردیاب بفرستید. دستگاه پاسخ speed ok را خواهد فرستاد. وقتی که سرعت خودرو از 80 کیلومتر (ویا هرسرعتی که تعیین کرده اید) بیشتر شد ، دستگاه ،پیامک زیر را به شماره کاربران مجاز خواهد فرستاد
مختصات جغرافیایی + speed080!
در نظر داشته باشید درصورت داشتن سرعت غیرمجاز، دستگاه تنها یک sms در هر سه دقیقه خواهد فرستاد و آژیر به ازای هر دفعه سرعت غیر مجاز ،یک بار صدای بیپ می دهد. برای کنسل کردن هشدار سرعت غیر مجاز ، دستور زیر را به شماره سیمکارت ردیاب پیامک کنید
nospeed123456
هشدارهایی که در وضعیت فعال بودن دزدگیر ردیاب ارسال می کند.

هشدار باز بودن درب خودرو

در صورتیکه درب خودرو در وضعیت فعال بودن دزدگیر ردیاب باز شود، دستگاه ردیاب ، پیامک زیر را به شماره موبایل کاربران مجاز در هر سه دقیقه خواهد فرستاد.
مختصات جغرافیایی+ door alarm
آژیر به مدت 20 ثانیه به صدا درخواهد آمد و این کار را در فواصل 20 ثانیه ای تکرار خواهد کرد. برای قطع کردن هشدار، دزدگیر ردیاب را غیر فعال کنید.

هشدار روشن شدن سوئیچ خودرو و قرار گرفتن آن در وضعیت ACC

در صورتیکه دزدگیر ردیاب در وضعیت فعال باشد و سوئیچ خودرو در وضعیت ACC on قرار گیرد، آژیر به مدت 20 ثانیه به صدا در خواهد آمد و این کار را هر 20 ثانیه
تکرار خواهد کرد. برای قطع کردن هشدار، دزدگیر ردیاب را غیر فعال کنید.

هشدار و تنظیمات سنسور شتاب سنج (شوک سنسور)

دستگاه ردیاب دارای سنسور شتاب سنج در سه محور مختصات می باشد و در صورتیکه دزدگیر ردیاب فعال باشد، می تواند هرگونه حرکت ، ضربه و یا شوک به خودرو را تشخیص دهد. روش هشدار آن نیز شبیه به شوک سنسور دستگاه های دزدگیر معمولی می باشد. برای غیر فعال کردن آن ، کافیست دزدگیر ردیاب را غیر فعال کنید.
حساسیت شوک سنسور داخلی را می توان در سه سطح مختلف تعریف کرد.
سطح اول: پس از وارد شدن یک ضربه بسیار آرام ، هشدار فعال خواهد شد. برای فعال کردن حساسیت سنسور در سطح اول، دستور زیر را به شماره سیمکارت ردیاب پیامک کنید
sensitivity123456 1
سطح دوم: دستگاه پس از تشخیص هشت مورد لرزش در مدت دو ثانیه . هشدار خواهد فرستاد. برای فعال کردن حساسیت سنسور در سطح دوم، دستور زیر را به شماره سیمکارت ردیاب پیامک کنید
sensitivity123456 2
سطح سوم: دستگاه پس از تشخیص . 25 مورد لرزش در مدت 5 ثانیه، هشدار خواهد فرستاد. برای فعال کردن حساسیت سنسور در سطح سوم، دستور زیر را به شماره سیمکارت ردیاب پیامک کنید
sensitivity123456 3

چک کردن وضعیت خودرو

دستور check123456 را به شماره سیمکارت دستگاه ردیاب پیامک کنید . دستگاه در پاسخ وضعیت برق خودرو ، باتری ، جی پی اس، ACC ، درب خودرو ، سیگنال GSM، وضعیت GPRS، روغن، APN ،IP و پورت تعیین شده را خواهد فرستاد

POWER: ON/OFF
BATTERY: 100%
OIL: 100%
GPRS: ON/OFF
GPS: OK/NO GPS
ACC: OFF/ON
DOOR: OFF/ON
(هر چه عدد بالاتر، بهتر) GSM SIGNAL: 1 – 32
(به عنوان مثال)  APN: mtnirancell


IP: 104.203.12.56
Port: 9800


توجه: در مورد گزینه روغن باید در نظر داشته باشید که نیاز به نصب سنسور روغن بوده و این سنسور به صورت آپشنال (اختیاری) است.

چک کردن شناسه دستگاه دزدگیر ردیاب ( IMEI )

برای پیدا کردن شماره شناسه دستگاه (IMEI)، دستور زیر را به شماره سیمکارت ردیاب دستگاه پیامک کنید.
imei123456

ریست کردن دستگاه دزدگیر ردیاب

برای ریست کردن(خاموش و مجددا روشن کردن دستگاه) ماژول GPS و GSM دستگاه ردیاب، دستور زیر را به شماره سیمکارت آن پیامک کنید.
reset123456
توجه : برای عملکرد بهتر دستگاه ، لطفا هر چند وقت یکبار این دستور را به شماره سیمکارت ردیاب ، پیامک کنید

نقشه نصب و توضیحات سیم کشی دستگاه دزدگیر ردیاب 105

نقشه سیم کشی دستگاه ردیاب
 
برای اتصال سیمهای قفل کن و در بازکن ردیاب (قهوه ای و بنفش) نیاز به نصب دو رله پنج پایه می باشد که در شکل زیر نحوه اتصال سیمها نشان داده شده است.
 
نقشه سیم کشی دستگاه ردیاب 105
نقشه سیم کشی دستگاه ردیاب 105
 
نقشه سیم کشی دستگاه ردیاب 105
نقشه سیم کشی دستگاه ردیاب 105
 
در مورد نوع تحریک کننده درب خودرو (منفی یا مثبت) اطمینان حاصل کنید. در صورتیکه تحریک کننده درب مثبت بود ، سیم سبز را به مدار کنترل در وصل کنید و چنانچه منفی بود، سیم آبی را متصل کنید.
- سیم مثبت (قرمز) و سیم منفی (مشکی) را به برق خودرو ( 12 ولت یا 24 ولت) وصل کنید. یک دقیقه صبر کنید تا دستگاه نرمال گردد سپس سوئیچ باتری بک آپ را روشن کنید.
- آنتن های GSM (مخابراتی) و GPS دستگاه خارج از آن می باشند. لطفا این آنتن ها را در جای خود ثابت کنید و در جایی نصب کنید که دریافت سیگنال بهتری داشته باشند.
هشدار: در صورت نیاز به نصب آژیر، لطفا برای سیم خروجی آژیر، از رله پنج پایه و پین NO و ده آمپر استفاده کنید (جهت تقویت جریان) ، به این دلیل که جریان مصرفی آژیر بیش از تحمل جریان عبوری از دستگاه ردیاب می باشد که ممکن است به آن آسیب برساند
 
 

1-برای اضافه کردن شماره چکار باید کرد 2-ریموت داخل جعبه کارایش چیه

1- برای افزودن شماره به لینک زیر مراجعه فرمایید
https://otolsport.com/faq/?faq=4
2- ریموت داخل جعبه بهتون کمک میکنه تا به راحتی قسمت امنیتی دستگاه رو غیر فعال کنید تا از ارسال هشدار های امنیتی جلوگیری بشه،

پاسخ خود را پیدا نکردید؟

درصورتی که پاسخ سئوال خود را پیدا نکردید میتوانید آن را برای ما ارسال کنید تا در اسرع وقت به آن پاسخ دهیم. همچنین با ارسال سئوال خود به ما کمک میکنید تا این صفحه را کامل‌تر کنیم.